içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

115 kg Esrar Ele Geçirildi: Toplam 28 Şüpheli Yakalandı

Tarih: 07-10-2019

115 kg Esrar Ele Geçirildi: Toplam 28 Şüpheli Yakalandı

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu satışı ve imalatı suçlarına söz açtırmıyorlar. Jandarma ekipleri kırsalda yaptıkları operasyonlar, Emniyet Müdürlüğü ekipleri ise şehir merkezlerinde yaptıkları operasyonla uyuşturucu madde ve satıcılarına göz açtırmıyorlar.

 

JANDARMA 115 KİLO ESRAR, 97 KÖK KENEVİR ELE GEÇİRDİ

Çanakkale İl Jandarma Komutanlığınca yapılan çalışmalar neticesinde, Çanakkale İli Biga İlçesi Akköprü Köyü Arnavutdere mevkiinde kenevir bitkisi ekildiği ve kurutulmaya bırakıldığı tespit edildi.  Bölgeye uyuşturucu madde arama köpeği Roket’in katılımıyla yapılan operasyonda 115.65 kilo Kubar Esrar ve 97 Kök Kenevir Bitkisi ele geçirildi.

 

Alınan ifadeler ve yapılan araştırmalar sonucu olayın şüphelisi olduğu değerlendirilen K.U. isimli şahıs ve kimliği henüz tespit edilemeyen bir kadın şahsın yakalanması için çalışmalar devam ediyor. Adli makamlarca 115,65 kilo Kubar Esrar ve 97 kök kenevir bitkisi muhafaza altına alınırken; ekipler her yerde K.U. isimli şahsın yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ 28 UYUŞTURUCU SATICISINI GÖZALTINA ALDI

Çanakkale İl Emniyet müdürlüğü de il ve ilçe merkezlerinde yaptıkları operasyonlarda uyuşturucu madde satışı, ticareti ve imalatı yaptıkları tespit edilen kişilere yönelik yakalama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. 27 Eylül - 4 Ekim 2019 tarihlerinde il merkezi ve ilçelerde gerçekleşeren operasyonlarda; 28 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

 

Şüpheli şahıslardan uyuşturucu madde bulundurmak suçundan 1 şüpheli, imal etme suçundan ise bir başka şüpheli tutuklanarak ceza evine gönderildi. Adli makamlar bir şüpheli şahıs hakkında da yurt dışı çıkış yasağı verdi. Yapılan operasyonlar neticesinde 28 şüpheliden 132,77 gram Sentetik Kannabinoid (Bonzai), 6,67 gram Esrar ve 134 adet Ecstasy hap maddesi ve 3 Bin 165 TL para ele geçirildi.

FACEBOOK YORUM
Yorum