içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

15 Temmuz Şehitleri, Şehitler Abidesi'nde Törenle Anıldı

Tarih: 15-07-2021

15 Temmuz Şehitleri, Şehitler Abidesi'nde Törenle Anıldı

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Hastane Bayırı Şehitliğinde düzenlenen anma programıyla başladı. Hastane Bayırı Şehitliğinde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan anma programına; Vali İlhami Aktaş, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkan V. Süleyman Canpolat, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan, İl Emniyet Müdür V. Alaattin Tekin, Sahil Güvenlik Çanakkale Grup Komutanı SG. Kd. Bn. Ercan Oran, kurum müdürleri, şehit aileleri, gaziler ve jandarma personelleri katıldı. Kur'an-ı Kerim tilaveti ve şehitler için dualar okunmasının ardından Vali İlhami Aktaş ve katılımcılar tarafından şehitlerin kabirlerine karanfil bırakıldı.

ŞEHİTLER İÇİN ŞEHİTLER ABİDESİNDE TÖREN DÜZENLENDİ

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından Şehitler Abidesi'nde tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Çanakkale Valisi İlhami Aktaş'ın Atatürk Anıtı'na çelenk sunmasıyla son buldu. Protokol üyeleri, sembolik şehitliklere karanfil bıraktı.

 

Törene, Gelibolu 2. Kolordu Komutanı Tümgeneral Mustafa Oğuz, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mehmet Cem Okyay, Çanakkale Belediye Başkan vekili Süleyman Canpolat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Kıdemli Binbaşı Ercan Oran, askeri erkan, daire müdürleri, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Tören, Kur'an-ı Kerim tilaveti, mevlit programı, dua edilmesi ve ikramlarla son buldu.

FACEBOOK YORUM
Yorum