içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

19 Mayıs Bayramı “Vekâleten” Kutlandı!

Tarih: 19-05-2023

19 Mayıs Bayramı “Vekâleten” Kutlandı!

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramı olarak her 19 Mayıs günü kutlanan Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için Çanakkale’de Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Çeşitli okullardan öğrencilerin, velilerin katıldığı Bayram törenine Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan katılmayarak yerlerine vekil gönderdiler.

 

Siyasi Parti yöneticilerinin, STK’ların, sendika ve kurum amirlerinin katıldığı törenlere CHP’den Milletvekili seçilen İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan ile İYİ Parti Milletvekili Rıdvan Uz’da katıldı. AK Partili hiçbir yöneticinin yanı sıra milletvekili Ayhan Gider’in de katılmadığı törenlerde Atatürk Anıtına çelenk bırakıldıktan sonra gençlik yürüyüşü düzenlendi.

ALTERNATİF TÖREN

Resmi Devlet töreninin ardından ise; bayramların yeterince coşkuyla kutlanılmadığı gerekçesi ile CHP tarafından uzun yıllardır düzenlenen Alternatif tören bu bayramda da yeniden düzenlendi. Siyasi Parti, STK, Derneklerin Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasının ardından günün anlam ve önemine atfen CHP İl Başkanı S.Güler Koçer kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

PENTAGRAM KONSERİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında İl Gençlik ve spor Müdürlüğünün yanı sıra Milli Eğitim Müdürlüğü de çeşitli etkinlikler gün boyu sürecek. Çağlar Kaynak Basketboll sahasında gerçekleşecek etkinliklerin yanı sıra; Çanakkale Belediyesi tarafından Özgürlük parkında da Pentagram konseri düzenlenecek.

FACEBOOK YORUM
Yorum