içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

31 Mart Zaferini Gençlerle Kazanacağız!

Tarih: 04-02-2019

31 Mart Zaferini Gençlerle Kazanacağız!

Çanakkale Belediye Başkanı ve Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan seçim startını “Gençlik” ile verdi. CHP’li gençlerle kahvaltıda bir arada buluşan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; yaptığı konuşmada seçim startını gençler ile birlikte vermekten onur duyduğunu söyledi. Yetişmiş, yabancı dil bilen, iyi eğitim almış ve dünya ile entegre Gençlere güvendiğini ve bu nedenle kampanyasının startını gençlerle verdiğine dikkat çeken Ülgür Gökhan; “Gençliğinizin verdiği enerji ve dinamizm ile 31 Mart akşamı Çanakkale’de zafer kazanacağız. Ama biz sadece seçimleri kazanmak değil açık ara seçimi kazanmak istiyoruz. O yüzden siz gençlerimizin ve kadınlarımızın enerjisini çok önemsiyorum” dedi.

 

“GENÇLERİN TALEPKAR OLMASINI İSTİYORUM”

Türk gençliğine fırsat verildiğinde en iyisini başarabileceğini, gençlere imkan tanınırsa başarılı olabileceğine dikkat çeken Ülgür Gökhan; “Hiç kimsenin elinizden tutmasını beklemeyin kendi özgür iradenizle ve çabanızla, kişiliğiniz ile toplumun önüne çıkın ve talepkar olun. Gençlik talepkar olmalıdır. İstemelidir. Birinin çağırmasını beklememeli. Bizim bu bağlamda eksikliğimiz budur. Artık Çanakkale’deki gençlerimiz önümüzdeki dönem çok daha fazla yer alacaklar” dedi.

“ÜLKEMİZİN VE PARTİMİZİN GELECEĞİ GENÇLERDEDİR”

31 Mart yerel seçimleri için siyasi parti adayları kolları sıvadı. CHP’nin Çanakkale Belediye Başkanı ve adayı Ülgür Gökhan’da 31 Mart yerel seçimler öncesinde partili gençler ile bir araya gelerek seçim kampanyasının startını verdi. Özellikle partili gençlerle start vermeye önem verdiğini ifade eden Ülgür Gökhan, “Okumuş, kültürlü, dünya ile entegre olmuş ve gençliğinin dinamizmi ile gençlerimiz bu ülkenin en büyük sermayesidir. Bizleri, ülkemizi ve ilimizi muasır medeniyetler seviyesine çıkartacak olan işte bu gençlerimizdir. Bizde gençlerimize ve kadınlarımıza güveniyoruz. Nasıl bu ülkenin geleceği gençlerimiz ise; partimizin geleceği de gençlerimizdir” dedi.

 

PARTİLİ GENÇLER İLE BULUŞTU SEÇİM ŞARKISINA EŞLİK ETTİ

16 yıldır Çanakkale belediye başkanlığı görevinde bulunan Belediye başkanı Ülgür Gökhan CHP Gençlik Kolları İl Başkanlığınca organize edilen kahvaltılı programda CHP’li gençler ile buluştu. Bir ellerinde Türk Bayrağı, diğer ellerinde Ülgür Gökhan resimli bayraklarla karşılanan Ülgür Gökhan, tek tek tüm partili gençlerle selamlaştı. Gençlerin coşkulu tezahüratlarına eşlik eden Ülgür Gökhan’ın seçim şarkısı da ilk kez dinlendi.  Ülgür Gökhan’ın gençlerle buluşmasına İl Başkanı İsmet Güneşhan, Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık ve Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan Çarık ile Belediye ve İl Genel Meclisine aday olan genç adaylar ile CHP Gençlik kolları üyeleri katıldılar.

 

“BAŞKAN ÜLGÜR, GENÇLER SİZİNLE ÖZGÜR”

Merkez İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ozan yaptığı açılış konuşmasında; “Bundan tam 104 yıl önce gözlerini bile kırpmadan 13-14 yaşlarında gururla cepheye gidenlerin torunları olarak bu topraklara ve şehre karşı sorumluluklarımız var. Çanakkale’nin kaderi ile milletimizin kaderi birbirine bağlıdır. Bizler çalıştıkça, özgürlük mücadelesi verdikçe bu ülkeyi kimse elimizden alamaz. Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitlerimizi unutmadıkça bağımsızlığımızı kimse yok edemez.  Bizler bu ülkenin yılmaz neferleri, bu ülkenin yılmaz bekçileriyiz. Bayrak asabilir, pankart taşıyabiliriz ama bizler olmadan enerji olmaz. Bizlere önem verilmedikçe başarı gelmez. Hep birlikte seçim boyunca çalışacağız. Önümüzdeki iki aylık süreçte dostluğumuz seçim süresince değil; her zaman olacak. Kardeşliğimiz seçim süresince değil; seçim sonrasında da devam edecektir. Sözlerimi daha fazla uzatmayacağım; Başkan Ülgür, Gençler Sizinle Özgür diyorum” ifadelerini kullandı.

SEÇİM SLOGANI: “ÜLGÜR, ÜLGÜR; BU KENT ÖZGÜR”

Belediye Başkanı ve CHP Çanakkale Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan konuşmasına coşkulu tezahüratlar eşliğinde başladı. Ülgür Gökhan seçim sloganını da ilk kez açıkladı. CHP’li gençleri “Mustafa Kemal Gençliği” diyerek selamlayan Ülgür Gökhan, kampanyasının startını gençlerle birlikte vermekten dolayı onur duyduğunu söyledi. Gökhan konuşmasında; “Bütün ümidim gençliktedir diyen Mustafa Kemal Gençliği.. Seçim kampanyasını sizlerle başlatmaktan mutluyum ve onur duyuyorum. Çünkü bu kentte en özgür olması gereken insanların başında kadınlar ve gençler gelmektedir. Bizde bunun için yıllardır çaba gösteriyoruz. Onun için sloganımız; Ülgür, Ülgür Bu Kent Özgür. Biz bu kentte özgürce yaşamaya devam edeceğiz” dedi.

 

“SİZ GENÇLERİMİZİN SORUMLULUĞU ÇOK DAHA BÜYÜK”

Çanakkale gençliğine büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Ülgür Gökhan; “Çağdaş gençlik.. Bugünün çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine bu ülkeyi taşıyacak olan gençlik; sizin göreviniz Çanakkaleli gençler olarak göreviniz çok daha büyük.  Sizlerin yaşıtları tam karşıda şehit oldular. Onlara mahcup olmamak durumundayız. Ülkemizin bağımsızlığı için, özgürlüğümüz için daha çok mücadele edeceğiz. Bu mücadeleden yine her zamanki gibi galip çıkacağız sizler sayesinde” dedi.

 

“SİZLER BİZİM ÇOK DAHA İLERİMİZE GİDECEKSİNİZ. SİZLERE BU FIRSATI VERECEĞİZ”

Gençlerin bilgi ve becerilerine hayranlığını ifade eden Ülgür Gökhan, gençlere önümüzdeki dönemde fırsat vereceklerini ve birçok proje hazırladıklarını açıklayan Ülgür Gökhan; “Çanakkale sizlerle özgür bir kent çünkü.   Sizin pratik zekânız, araştırmacı kimliğiniz, dünyaya açılmış gençlik olarak, elbette ki bizim çok daha ilerimize gideceksiniz. Bizlerin görevi sizlere bu fırsatı vermektir. İnşallah önümüzdeki dönemde gençler ile ilgili birçok projemiz var.  Projelerimizi sizlerle de ilerleyen günlerde paylaşacağız. Bu yıl Gençlik yılıdır. Biliyorsunuz; Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsuna çıkışının 100’ncü yılı. bu yıl gençlik, bu yıl sizlerin yılı, bu yıl Çanakkale gençliğinin yılıdır, CHP Gençliğinin yılıdır” dedi.

MİNAFESTO’YU BAKIN; BİZİM YAPTIKLARIMIZI VAAT EDİYORLAR”

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 11 maddelik manifestoya dikkat çeken Ülgür Gökhan; açıklanan manifestodaki tüm vaatleri Çanakkale’de hali hazırda uyguladıklarını söyledi. Gökhan; “İki gün önce bir manifesto yayınladı. Açın o manifestoya bir bakın. Bizim yaptıklarımızı vaat ediyorlar. Biz o vaatleri çoktan yaptık Çanakkale’de.. Canlı yayın yapacaklarmış Belediye meclislerini. Biz kaç yıldır canlı yayınlıyoruz meclis toplantılarımızı. İhalelerimiz dahi şeffaf.  Bu kentte hiç kimse bizler için rant yarattı diye suçlayamazlar. Biz zaten bunları yaptık şimdi daha ileri götüreceğiz. Daha çok insana dokunan, kültüre, sanata, kırsaldaki insanlara, dar gelirli insanlarımıza yönelik projelerimiz var. Bir kitapçık çıkarıyoruz nerden nereye gelmişiz bunları anlatıyoruz.  Çanakkale Belediyesi birçok yatırım yapmış,  Belediyenin gelirleri, bütçesini,  mal varlığını arttırmışız. Demek ki başkalarına peşkeş çekmemişiz, halka dağıtmışız. Biz halkın belediyesiyiz, halkımızla eraberiz” dedi.

 

“ÇANAKKALE’Yİ ÇOK İSTİYORLAR, RANT GÖZÜYLE BAKARSAK BENDE ÇOK İSTERİM”

Çanakkale Belediyesini kazanmayı AK Partinin çok istediğine dikkat çeken Ülgür Gökhan; “Çanakkale’yi kazanmayı çok istiyorlar, bende olsa isterdim rant gözüyle bakarsak.  Çanakkale halkının bu taleplerini yerine getirmeyeceklerini çok iyi bilmeliler. Kazanamazlar. Çanakkaleli artık her şeyi, kimin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. Değerli gençlerimiz sokaklarda belediyemiz ile iftihar edebilirsiniz.  Hiç bir rant sağlamışlığımız, hiçbir açığımız, hiç bir yolsuzluğumuz yoktur. Bakın geçtiğimiz sene içerisine 2 ay boyunca müfettiş incelemesi geçirdik. Asparagas iddiaları aylarca denetlediler. Bu incelemelerin sonucunda alnımızın akıyla tertemiz çıktık. O yüzden sokakta başınız dik gezebilir, oy isteyebilirsiniz. Belediyemiz bütçesi ile alt yapılarını,  çöp depolama alanını yapmıştır.  Bunlardan faydalanın.  Sizin en büyük avantajınız ve övünç kaynağınız belediyenizdir” dedi.

 

“KADIN VE GENÇ KOTAMIZDA PARTİ TÜZÜĞÜNÜN ÖNÜNE GEÇTİK”

CHP Çanakkale İl teşkilatı olarak eğilim yoklaması ile aday olduğunu, belediye ve il genel meclisi içinde eğilim yoklaması yapılarak sandıktan kadın ve gençlerin parti tüzüğünde belirtilen kontenjanın üzerinde olduğunu belirten Ülgür Gökhan; “Sayın Muharrem Erkek’in de destekleri ile bastırdık ve eğilim yoklaması yaptık.  Sonuçta ne oldu? Önce ben seçildim. Sonrasında belediye ve il genel meclisin üyelerimiz belirlendi. Kadınlar olsun gençler olsun, bunları destekleyelim dedik. Sonuç her seçime 3 bin üyemiz katıldı.  İlk on içerisine 4 kadın adayımız var; yüzde kırka tekabül ediyor. İki genç kardeşimiz var 30 yaş altı, onlarda yüzde yirmiye tekabül ediyor. Parti tüzüğünün de ötesine geçtik.  Demek ki fırsat verirsen bizim partilimize gerekli sonuçlar çıkabiliyor” dedi.

 

“GENÇLER TALEPKAR OLMALI, TALİP OLUN. ELİNİZDEN TUTULMASINI BEKLEMEYİN”

CHP’li gençlere seslenen Ülgür Gökhan, gençlerin talep kar olmasını, yönetimlere aday olmasını istedi ve öğütlerde bulundu. Ülgür Gökhan; “Hiç kimsenin elinizden tutmasını beklemeyin kendi özgür iradenizle ve çabanızla, kişiliğiniz ile toplumun önüne çıkın ve talepkar olun. Gençlik talepkar olmalıdır. İstemelidir. Birinin çağırmasını beklememeli. Bizim bu bağlamda eksikliğimiz budur. Artık Çanakkale’deki gençlerimiz önümüzdeki dönem çok daha fazla yer alacaklar. Süreç içerisinde iş birliğimizi daha ileri götüreceğiz. Çanakkale’de 31 Mart akşamı seçimi kazanacağız.  Hiç tereddüdümüz yok. Ama sadece seçimi kazanmak yetmez; açık ara kazanacağız.  Hedefinizi yüksek tutun. Sizin övünecek çok malzemeniz var, gidin talepkar olun oy isteyin. Gençliğimizi bu dönemde çok önemsiyorum. Sadece iki genç değil diğer yaş grubu olan 40 ve 30 yaş arası gençlerimiz var. Bu dönem gençlik harekete geçiyor” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum