içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Adaylıkta En Güçlü İsim: Bülent Turan

Tarih: 18-09-2023

Adaylıkta En Güçlü İsim: Bülent Turan

14 Mayıs Genel Seçimlerinde her ne kadar AK Parti seçimi kazansa da, Çanakkale'de 1 milletvekili eksilen parti seçimin tek kaybedeni. 14 Mayısta mağlup olan parti yönetimleri halen değişmedi. Parti içinde çok ciddi eleştiriler İl ve merkez ilçe yönetimine çevrilmiş durumda. Birde bunlara Bülent Turan ile Ayhan Gider arasındaki siyasi sürtüşme eklenince sorunlar çözülemez boyuta ulaşıyor. Bülent Turan İç İşleri Bakan Yardımcılığı görevine gelse de, parti içindeki yaşananlara müdahil oluyor. Hatta Seçilen tek milletvekili Ayhan Gider'i refüze edercesine müdahaleler yapınca, karşı taraftan sert eleştirilerin hedefi oluyor.

 

Bürokraside atamalar konusunda Ayhan Gider'in yapmak istediği değişikliklere el altında müdahale ediyor. Parti Kulislerinde, Ayhan Gider’in İl Özel Genel Sekreteri Celil Sezgin'in istifasını istemesi bu istifanın ise Bülent Turan'ın müdahalesi ile durduğu, Vali İlhami Aktaş'ın da Bülent Turan'ın yanında yer alması günlerce konuşulmuştu. Yine kulislerde GESTAŞ yönetiminde yapılan değişiklik sonrası geçmiş dönemlere ait birçok usulsüzlüğün ortaya çıktığı, bu usulsüzlüklerin tespit edilmesi için İstanbul merkezli mali müşavirlik firmasının yaptığı denetimlerin Çanakkale merkezli bir mali müşavirlik firmasını verilmesi talebinin GESTAŞ yönetimince ret edilmesi, birilerinin geçmiş dönemdeki usulsüzlüklerin ortaya çıkmasının engellendiği görüşüne neden olmuştu.

 

Parti içi ve bürokraside çalkantılar ile Yerel Seçimlere hazırlanan Ak Partinin seçimlere 6 ay kala adayının henüz belirlenmemesi seçimden umudun kesildiği fikrinin ağırlık kazanmasına neden oluyor. Yerel seçimler öncesi Yapılan anketlerde öne çıkan iki sim var. Seçmene sorulan sorularda Çanakkale Belediye Başkanlığı için en güçlü isimlerin Bülent Turan ve Jülide İskenderoğlu olması dikkat çekiyor. İki isimin de şu anda Milletvekilli olmaması adaylık şansları arttırıyor. Parti tabanında Bülent Turan'ın siyasi tecrübesinin daha fazla olması ve parti içinde daha güçlü bir isim olması nedeni ağırlık kazandığı gözleniyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum