içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

AK Parti’de Aday Adaylığı Süreci Başladı

Tarih: 11-11-2023

AK Parti’de Aday Adaylığı Süreci Başladı

AK Parti’de 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkanlıkları, Belediye ve İl Genel Meclis üyelikleri için aday adaylığı süreci resmen başlatıldı. AK Parti İl Başkanlığı yayınladığı aday adaylığı başvuru takvimi ile ilgili olarak yaptığı duyuruda; “31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek olan yerel seçimler için Ak Parti'mizde; Belediye Başkanlığı, Belediye Meclisi Üyelikleri ve İl Genel Meclisi Üyelikleri aday adaylığı süreci başlamış bulunmaktadır” denildi.

 

Belediye Başkanlığı aday adaylığı için 9-17 Kasım 2023 tarihleri arasında başvuru yapılabileceği, İl Belediye Başkanlığı için İl Başkanlığı'na, İlçe Belediye Başkanlığı için İl ya da İlçe Başkanlıklarına Belediye Meclisi ve İl Genel Meclisi Üyelikleri için başvuruların 9 Kasım - 3 Aralık tarihleri arasında İlçe Başkanlıklarına yapılabilecek.

 

AK Parti İl Başkanlığı ilk başvuruların yine internetten olacağına dikkat çekerek; “Başvurular genel seçimlerde olduğu gibi yine ilk olarak https://basvuru.akparti.org.tr/ adresinden yapılacak olup ardından gerekli evraklarla birlikte yukarıda belirtilen tarihlerde ilgili başkanlıklara teslim edilmesi şeklinde gerçekleştirilecektir. Ayrıca Gazze'deki yaraların sarılması için AFAD'a yapılacak bağış dekontları da teslim edilen evraklar arasında olacaktır. Sürece dair detaylı bilgiler tüm ilçe başkanlıklarımızda mevcuttur. Partimize, memleketimize hayırlı ve uğurlu olsun inşallah” ifadeleri yer aldı.

FACEBOOK YORUM
Yorum