içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

“AKP İl Başkanı Bıraksın Bu Hesapları..”

Tarih: 07-01-2023

“AKP İl Başkanı Bıraksın Bu Hesapları..”

Yargıtay Cumhuriyet başsavcılığı, 11 milyon 241 bin 230 üye ile AK Parti'nin Türkiye'de en çok üyeye sahip siyasi parti olduğunu açıklamıştı. AK Parti İl Başkanı Naim Makas da yayınladığı açıklamasında "AK Partimiz tarihte en yüksek üye sayısına ulaşan parti oldu" açıklamasında bulundu. Makas'a yanıt ise; DEVA Parti İl Başkanı Av.Berkan Karaca'dan geldi.

 

AK Parti’nin 20 yılda ulaştığı 11,2 milyon üye sayısı ile ilgili olarak AK Parti İl Başkanı Naim Makas’a yanıt veren DEVA Partisi İl Başkanı Av.Berkan Karaca; “AKP İl Başkanı Naim Makas’ın partisinin tarihteki en yüksek üye sayısına ulaştığına ilişkin açıklamalarını hayretle takip ettim. Sayın Makas’a bu hesaplamaları yapmayı bırakmasını tavsiye ediyorum” dedi.

 

“BİRÇOK KİŞİNİN BİLGİSİ DIŞINDA ÜYE YAPILDIĞI HERKESİN MALUMU..”

İşe alımlarda, iş arayan vatandaşların hatta sosyal yardım talep eden vatandaşların AK Partiye üye olmaya zorlandığını hatırlatan Berkan Karaca; “Vatandaşımızın işe alımlarda üyeliğe zorlandığı, sosyal yardım alabilmek için üye olma mecburiyetine tabi tutulduğu, hatta birçok kişinin kendi bilgisi dışında üye yapıldıkları herkesin malumu. Ama bir konuda haklısınız, evet partiniz bazı rekorlar kırdı, ancak üyelikte değil; enflasyonda, işsizlikte, yoksullukta” ifadelerini kullandı.

 

“PARTİNİZ ENFLASYONDA, İŞSİZLİKTE, YOKSULLUKTA REKOR KIRDI”

AK Partiye yönelik eleştirilerini sıralayan Karaca; “İktidarınızda tarihte görülmemiş enflasyonu bizlere yaşatarak ülkemizi Avrupa birincisi, dünyada yedinci yaptınız. 3Y ile mücadele iddiasıyla yola çıkan iktidarınız yasakları, yolsuzluğu ve yoksulluğu tarihin en kötü seviyelere çıkardı. İktidarınızda zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu. İşçimizin, çiftçimizin, emeklimizin, kadınlarımızın, gencimizin, yaşlımızın, esnafımızın alım gücünü yok ettiniz, orta direği bitirdiniz. Milletimiz artık bu aldatmalarınızı görüyor ve cevap vermek için sandığı dört gözle bekliyor. İşte biz sizin bırakacağınız enkazı kaldırıp, dürüstçe yorulmadan çalışıp, ülkemizi hak ettiği standartlara kavuşturacağız” açıklamasında bulundu.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum