içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Balık Avlamak İçin Denize Daldı.. Haber Alınamadı..

Tarih: 20-07-2021

Balık Avlamak İçin Denize Daldı.. Haber Alınamadı..

Uzun yıllardır yazlarını Bozcaada’daki evinde tatil yaparak geçiren Emin Atik Meral, eşi Hülya Meral, oğlu Batuhan Meral, kardeşi Atiker Meral ve arkadaşı Özcan Tarımcıoğlu ile denize girmek için bugün Çayır plajına gitti. Saat 16.30 sıralarında Emin Atik Meral, balık vurmak için şnorkel, gözlük ve palet ile denize girdi. 2 saat sonra Emin Atik Meral denizden çıkmayınca ailesi durumu jandarmaya bildirdi.

 

Jandarma karadan, Sahil Güvenlik ekipleri ise denizden kayıp Emin Atik Meral’i bulmak için arama çalışması başlattı. Olay yerinde ambulans ve sağlık ekipleri hazır bekletilirken, Bozcaada Belediye Başkanı Hakan Can Yılmaz bölgede çalışmaları takip etmek için Çayır plajına geldi. Bozcaada Kaymakamlığına vekaleten bakan Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan’ın da arama çalışmalarını takip etmek için adaya geleceği belirtildi. Öte yandan, denizden arama çalışmalarına, Bozcaada Belediyesi fiber teknesi ile adalılar da tekneleri ile destek veriyor. Adalı dalgıçlar da arama çalışmalarına destek vermeleri için bölgeye çağrıldı.

 

Kaybolan Emin Atik Meral ile birlikte denize giren arkadaşı Özcan Tarımcıoğlu, “Denize girmek için Çayır plajına girdik. Emin Atik Meral kardeşim, ‘ben önceden denize dalayım, sen sonradan girersin’ dedi. Ben kendisinden 15 dakika sonra denize girdim. O aşamada kendisi yaklaşık 50-60 metre açılmıştı. Arkadaşlar da, ‘bak bak balık vurdu’ dediler. Bende arkasından denize girdim. Denize girdikten sonra 100-150 metre ileri de Emin Atik Meral arkadaşımı gördüm. Sonrasında ise kendisini bir daha göremedim. Yaklaşık 2 saat suda kaldım. 2 saat sonra çıktım, kıyıya geldim. Eşime sordum ‘Atik çıktı mı’ diye, ‘birazdan çıkar, kendisini saat 19.30’a ayarlamıştı’ dedim. İçime de bir şüphe düştü. ‘Sahil Güvenliği arayalım. Gelip bir baksınlar, kayalara çıkmıştır, yorulmuştur’ dedim. İşte olay ondan sonra bu hale geldi” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum