içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

Beraat Ettiler

Tarih: 09-07-2024

Beraat Ettiler

Kanadalı Alamos Gold ile yerli iştiraki Doğu Biga Madencilik A.Ş’nin Kirazlı’da altın madeni projesine karşılık başlatılan eylemlerin 5’nci yıldönümü yaklaşıyor. Su ve Vicdan Nöbetinin başlamasıyla birlikte dönemin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın talimatıyla Çanakkale’nin tek içme su kaynağını korumak amacıyla eylemlere Çanakkale Belediyesi de destek vermişti.

 

Su ve Vicdan Nöbeti adı verilen eylemlerin başlamasından bir gün öncesi 25 Temmuz 2019 tarihinde başlatılan ve 12 Ağustos 2019 tarihine kadar devam İl Jandarma tutanaklarını inceleyen savcılık Çanakkale Belediyesinin 70’dene fazla resmi hizmet ve toplu taşıma araçlarının belediyenin yetki ve sorumluluk alanı dışında ve eylemlerde kullanıldığını tespit edilmişti. Savcılık ayrıca Su ve Vicdan nöbeti için Belediye bütçesinden 192 bin 860 TL usulsüz harcama yapıldığını tespit etti. Bu suçlardan iddianame hazırlandı.

 

16 KİŞİ HAKKINDA DAVA AÇILMIŞTI

Cumhuriyet Başsavcılığı; dönemin Belediye Başkanı Ülgür Gökhan olmak üzere Başkan Yardımcıları İrfan Mutluay, Rebiye Ünüvar, Ali Sürücü, Zeynep Özleyiş Çetin, Handan Serap Özyayla Kenar, Birim müdürleri Duygu Albayrak, Mehmet Cengiz Işık, Hakan İnci, Göksel Koyuncu, Ayşe Sevil Albay, Özlem Eryiğit, Hayati Gürses, Zeki Çakır, Meral Harput, Mustafa Kemal Albayrak, Ahmet Olcay Runa, İsmail Balcı, Aykut Şahin, Esra Ersak, Caner Candan hakkında fezleke hazırlamıştı.

 

YILLIK YARGILAMA BİTTİ

Yaklaşık 5 yıl süren davaların ardından bugün karar duruşması gerçekleştirildi. Savcılığın iddianamesine karşılık yapılan yargılamada Ülgür Gökhan ve diğer sanıkların hepsi aleyhinde beraat kararı verildi.

FACEBOOK YORUM
Yorum