içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Bozcaada Cinayetinde Tüm Sanıklara Tahliye Çıktı

Tarih: 10-09-2021

Bozcaada Cinayetinde Tüm Sanıklara Tahliye Çıktı

2019’da Bozcaada da bir eğlence mekânında işletmeci, arkadaşları ve çalışanların tarafından dövülerek öldürülen Ramazan Öksüz cinayet davası geçtiğimiz aylarda Çanakkale 1 Ağır Ceza Mahkemesinde görülerek karara bağlanmıştı. Mahkeme heyeti sanıklar Caner Akil, Burak Olgu Babat ve Andac Fatih Kaya hakkında mahkûmiyet kararı vererek tahliye taleplerini reddetmiş ve tutukluluk hallerinin devamına karar vermişti.

 

Sanık vekillerinizi kararı istinaf mahkemelerine taşımışlardı. Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1.Ceza Dairesi bugün verdiği kararı ile Çanakkale 1.Ağır Ceza Mahkemesinin sanıklar hakkında verdiği mahkûmiyet kararlarını kaldırılmasına karar verdi.

 

TUTUKLU KALDIKLARI SÜRE GÖZÖNÜNE ALINARAK..
Bursa Bölge Adliye Mahkemesi 1.Ceza Dairesi verdiği kararda;  sanıkların maktulun haksiz tahriki altında kasti aşan müessir fiil ile ölüme sebebiyet verme suçundan dolayı yargılanmalarına, 6 yıl 8 ay hapis cezasına mahkûmiyetlerine ve tutuklu kaldıkları sure nazara alınarak yurtdışı çıkış yasağı uygulanmak suretiyle tahliyelerine karar verdi. Karar temyiz edilirse son sözü Yargıtay söyleyecek.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum