içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Çanakkale Belediye Meclisi Göreve Başladı

Tarih: 09-04-2019

Çanakkale Belediye Meclisi Göreve Başladı

Çanakkale Belediye Meclisi 31 Mart Yerel seçimlerinde oluşan yeni Meclis üyeleri ile ilk toplantısını gerçekleştirdi. Meclis toplantısı öncesi saat 16.30'da Cumhuriyet Meydanında bir araya gelen yeni meclis üyeleri Belediye Başkanı Ülgür Gökhan önderliğinde Atatürk anıtına çelenk bıraktılar. Saygı duruşundan ve İstiklal marşının okuyan meclis üyeleri hatıra fotoğrafı çekiminin ardından Belediye Hizmet Binasına geçtiler.

 

31 Mart yerel seçimlerinde meclis üyeliğine hak kazanan isimlerden oluşan meclisin açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Ülgür, yorucu ve barı içerisinde geçen bir seçim döneminin ardından seçilen meclis üyelerini tebrik ederek; "Önümüzdeki 5 yıllık süreçte Çanakkale halkına hizmet etmek için görevimize başlamış buluyoruz. Çanakkale'ye meclisimize ve halkımıza hayırlı uğurlu olsun" dedi. Açılış konuşmalarının ardından Belediye Başkan vekilliği, Katip üye seçimi ve Encümen seçimi gerçekleştirildi.

 

Başkan vekilliği ve Encümen oylaması gerçekleşti. Birinci Başkan vekili Berkay Güzel, ikinci Başkan vekili Bilge Şimşek aday gösterildiler. Yapılan gizli oylama ile Berkay Güzel ve Bilge şimşek 27 oyla seçildiler. 4 oy ise boş çıktı.

Katip üyeliklerine CHP grubu Fatma Kaynar, Kamber Koç asil üyeliklerine, yedek üyeliklere ise Birten Sarıbaş, Günay Güneş Sarıkaya aday gösterildiler. İYİ Parti grubu ise; Didem Güneri asil üye olarak önerdi. AK Parti grubu ise Musa Oyan'ı asil üyeliğe önerdi. Yapılan gizli oylama sonucunda oy çokluğu Fatma Kaynar ve Kamber Koç 19'ar oyla katip asil üyeliklerine 20'şer oyla Birten Sarıbaş ve Günay Güneş Sarıkaya ise yedek üyeliklere seçildiler.

 

Belediye Encümen üyelikleri oylamasına geçildi. CHP grubu Özden Çetin, Egemen Ergün ve Süleyman Canpolat, AK Parti Grubu Rehan Demirtaş'ı önerdi. Yapılan oylama neticesinde 20 oyla Özden Çetin, 21'er oyla ise Egemen Ergün ve Süleyman Canpolat Belediye Encümeni olarak seçildiler. Reyhan Demirtaş ise 10 oy aldı. Belediye Başkan vekilliği, Katip üye seçimi ve Encümen seçimlerinin ardından Belediye meclis üyelerin görev yaptıkları komisyonlara üye seçimi gerçekleştirildi.

FACEBOOK YORUM
Yorum