içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Çanakkale Belediyesine Yolsuzluk İddiasıyla Soruşturma!

Tarih: 21-01-2023

Çanakkale Belediyesine Yolsuzluk İddiasıyla Soruşturma!

Çanakkale Belediyesi son 2 ayda yolsuzluk, zimmete geçirme, çete iddiaları ile anılır oldu.. Hurda skandalı nedeniyle Park ve Bahçeler Müdürü açığa alınırken; önceki günde 3 aydır teknik takip altında tutulan; aralarında belediye personeli bir kişinin de olduğu suç örgütüne operasyon düzenlenmişti. İddialara göre; belediye personeli E.Ş’nin de aralarında olduğu kişilerin semt pazarcı esnafı ve köylüleri haraca bağladığı, zorla senet imzalattırdığı iddiaları gündeme gelmişti.

 

İNSAN KAYNAKLARI MÜDÜRLÜĞÜNE İNCELEME

Yaşanan olayların etkisi devam ederken; belediyede çalışanların dilinden düşmeyen iddialar ortaya atıldı. Belediyede bu seferki yaşanan olayın adresinin ise; İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü olduğu öğrenildi.

 

MÜDÜRLÜĞE GİRİŞ ÇIKIŞLAR YASAKLANDI!

Bir süre önce belediyeye gelen Sayıştay ve Danıştay müfettişlerinin İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü kayıtlarını incelemeye aldığı öğrenildi. Birim müdürü H.A’nın yanı sıra müdürlükte görev yapan tüm personel dahil hiç kimsenin müdürlüğe giriş izni verilmediği öğrenildi.

 

MEMUR VE İŞÇİ MAAŞLARINDA USULSÜZLÜK İDDİALARI!

Belediyede memur ve işçi maaşlarının hesaplara yatırıldığı, bordroların düzenlediği, işe alımların da yapıldığı müdürlükte yapılan inceleme sebebinin ise; memur ve işçi maaşlarının fazla yatırılarak haksız kazanç elde edildiği iddiaları.

 

BİR PERSONELİN İNTİHARA KALKIŞTIĞI İDDİA EDİLİYOR!

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne hiç kimsenin girip çıkmasına izin verilmezken; birimde çalışan M. Y isimli personelin ise intihar girişiminde bulunduğu iddia ediliyor. Yapılan inceleme nedeniyle intihar girişiminde bulunduğu iddia edilen personelin ise hastanede tedavi altına alındığı iddia ediliyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum