içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Çanakkale Cumhuriyet Bayramı İçin Süslendi..

Tarih: 27-10-2020

Çanakkale Cumhuriyet Bayramı İçin Süslendi..

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Türk Halkına bıraktığı en büyük miras olan “Cumhuriyet”in 97. yılını coşku ile kutlamak amacı ile Demircioğlu Caddesi başta olmak üzere kentin cadde ve sokakları Türk Bayrakları ve Atatürk posterlerinin yanı sıra Çanakkale Belediyesi'nin kutlama mesajları ile donatıldı. Öte yandan salgın hastalık nedeni ile alınan gerekli önlemler çerçevesinde, Cumhuriyet Bayramı coşkusunun tüm kentte hissedilmesi için Çanakkale Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikler ile cadde ve sokaklarda da Cumhuriyet marşları yankılanacak.

BURUK KUTLANACAK!

Her yıl görsel bir şölene dönüşen Fener Alayı, bu yıl Pandemi salgını nedeniyle gerçekleştirilemeyecek. anakkale Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, Atatürk’ü Anlamak ve Cumhuriyet Yolu başlıklı konser düzenlenecek. Vokal ve anlatıda Oğuz Kasap’ın yer aldığı Cumhuriyet Bayramı dijital etkinlikleri kapsamındaki konser, 29 Ekim 2020 Perşembe günü 11.00 ve 17.00 saatlerinde Çanakkale Belediyesi YouTube hesabından izlenebilecek.

Çanakkale Valiliği de Cımhuriyet Bayramı resmi kutlama programını yayınladı. Yayınlanan programa göre: Cumhuriyet Bayramı'nın resmi töreni yarın saat 13.00'da Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilecek. Saat 13.00’te Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına; Çanakkale Valiliği, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanlığı ve Çanakkale Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulmasının ardından Saygı Duruşu, İstiklâl Marşı ve Bayrağın göndere çekilmesi ile gerçekleştirilecek. Buradaki törene kamu kurum ve kuruluşları ile Meclis’te grubu bulunan siyasî parti temsilcileri, şehit ve gazi dernekleri temsilcilerinden oluşan sınırlı sayıda katılımcıyla maske kullanımı ve sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi suretiyle asgarî düzeyde gerçekleştirilecek.

29 Ekim 2020 Perşembe günü Cumhuriyet Meydanı'nda tebrikleri kabul töreni saat 10.00'da gerçekleştirilecek. Saygı Duruşu, İstiklâl Marşı, Bayrağın göndere çekilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşmanın yapılacak. Havanın yağışlı olması halinde ise Tebrik Töreni aynı saatte Deniz Polis Evinde gerçekleştirilecek.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum