içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

“Çanakkale’miz, Büyük Bir Felaketi Atlattı..”

Tarih: 25-08-2023

“Çanakkale’miz, Büyük Bir Felaketi Atlattı..”

Kayadere köyü yakınlarında çıkan orman yangını üçüncü gününde kontrol altına alınabildi. Yangından yaralanan vatandaşları Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı ile birlikte ziyaret eden AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider “bu felaketin tekrar yaşanmaması için her birimizin büyük bir özveri göstermesi gerekiyor” açıklamasında bulundu.

 

Yangın sonrası ziyaretlerde Bakan Yumaklı’ya eşlik eden Ayhan Gider; “Sahada alevlerin ortasında canla başla mücadele eden; Türkiye’nin dört bir yanından gelen itfaiye ekiplerimiz, ateşin ortasında canları pahasına ilerleyen arazözlerimiz, aralıksız sorti yapan uçak ve helikopter pilotlarımız, sahaya su ve erzak yardımı götürmek için seferber olan vatandaşlarımızla bu yangının üstesinden hep beraber geldik” dedi.

“MADDİ ZARARI ELBET TELAFİ EDECEĞİZ..”

Yangından dolayı maddi zarar gören vatandaşlara yardım yapılacağını belirten Ayhan Gider açıklamasının devamında ise; doğanın ve tabiatın korunmasının önemine dikkat çekti. Gider; “Başta Bakanımız İbrahim Yumaklı, bakan yardımcımız Veysel Tiryaki, İçişleri Bakan Yardımcımız Munir Karaloğlu, AFAD Başkanımız Oktay Memiş, Çanakkale’ye adeta bir üs kurarak tüm çalışmaların organizasyonu için büyük bir emek sarf ettiler. Şu aşamadan sonra bu felaketin tekrar yaşanmaması için her birimizin büyük bir özveri göstermesi gerekiyor. Gördüğümüz maddi zararı elbet telafi edeceğiz ancak kaybettiğimiz doğayı ve canlılarımızı, bozulan, yok olan ekolojik dengeyi yerine koymamızın ne yazık ki maddiyatla telafisi mümkün olmayacaktır. Bu yüzden her birimizin vatandaşlık sorumluluğu gereği doğaya azami özen göstermemiz gerekmektedir. Bu vesileyle tüm memleketimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, felaketin bertaraf edilmesinde görev yapan herkese sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

FACEBOOK YORUM
Yorum