içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Çanakkaleli Diplomat BM Genel Kurul Başkanlığı Görevine Başladı

Tarih: 16-09-2020

Çanakkaleli Diplomat BM Genel Kurul Başkanlığı Görevine Başladı

2009 yılında başladığı Avrupa Birliği Genel Sekreterliği görevinden Mart 2011 tarihinde istifa ederek 2011 Türkiye genel seçimlerinde AK Parti'den İstanbul 2. Bölge milletvekili adayı olan, Temmuz 2011 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Dışişleri Komisyonu Başkanlığı'na, Nisan 2014 yılında da Türkiye-ABD Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığına seçilen Volkan Bozkır daha sonra 29 Ağustos 2014 tarihinde Avrupa Birliği Bakanı olarak atanmıştı. o günden bu yana başarıyla görevini sürdüren Volkan Bozkır, 17 Haziran 2020 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurul Başkanı seçildi.

 

Deneyimli bürokrat Volkan Bozkır, BM 75. Genel Kurul Başkanlığı görevini bugün New York’ta tertiplenen resmi bir törenle devraldı. Volkan Bozkır, BM Genel Kurul Başkanı sıfatıyla 75’inci Genel Kurul Oturumu’nun resmi açılışını gerçekleştirirken  törene 74’üncü Genel Kurul Başkanı Tijjani Muhammad-Bande ve BM Genel Sekreteri Antnio Guterres de iştirak etti.

 

TÜRK BAYRAĞI BİR YIL BOYUNCA BAŞKANLIK MAKAMINDA

Ayrıca, Genel Kurul Başkanlık makamına Türk Bayrağı’nın çekilmesi töreni yapıldı. Türk Bayrağı, bir yıl süreyle BM bayrağı ile birlikte Genel Kurul Başkanlık makamında yer alacak. Volkan Bozkır, BM sistemindeki bu önemli görevi, örgütün 75’inci yıldönümüne denk gelen tarihi bir dönemde yürütecek.

FACEBOOK YORUM
Yorum