içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

CHP’de Örgüt Değişim İstiyor

Tarih: 18-09-2023

CHP’de Örgüt Değişim İstiyor

CHP'de geçmişten gelen sol geleneğin seçim kazanma rahatlığı var. AK Partinin en güçlü olduğu dönemlerde bile Yerel Seçimleri kazanan CHP'de bu seçimde sorun adayın kim olacağı sorusu üzerinde yoğunlaşıyor. Bu kez aday sayısı fazla. Eski Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek en güçlü isim. Milletvekilleri İsmet Güneşhan ve Özgür Ceylan'ın desteklediği Muharrem Erkek'in arkasında örgütün desteği de gözleniyor. Ülgür Gökhan 4 dönem yaptığı göreve sürdürmeyi çok istiyor. Şartı ise; üye bazında yapılacak ön seçim.

 

Fakat Ağustos ayı içinde yapılan delege seçimlerinde Ülgür Gökhan'ın başı çektiği Mavi liste tam bir hezimete uğradı. Üyeler Beyaz Listeye büyük destek verdi. Sandıklarda beyaz liste iki kat fark attı. Bu durum var olan Belediye yönetiminin değişmesi için tabanda gelen bir tavır olarak yorumlandı. Yapılan Merkez ilçe kongresinde mavi liste aday bile çıkartamadı. Beyaz Listenin adayı İbrahim Can Ergun tek aday olarak girdiği seçimi kazandı.

 

Diğer yandan Mehmet Öngen ve Erdal Gezen sahada en çok çalışan isimler. İki isimde merkez yoklamasında şansı olduğuna inanıyor. İki isimde Genel Merkez ile yoğun görüş alışverişi içinde. Ekim ayı içinde yapılacak il Kongresi adaylık sürecinde belirleyici olacak. Kongrede beyaz listenin adayı Levent Gürbüz adaylığı açıkladı. Beyaz listeyi destekleyen Gençlik Kolları Başkanı Tuğberk Güzel adaylık için imza toplama çabası içerisinde. Kulislere mavi listenin de Tuğberk Güzel'i destekleyeceği konuşuluyor.

 

Belediye Grubu ise sessiz. Delege seçimlerinden sonra Ülgür Gökhan'ın başını çektiği Belediye gurubu dağıldı. Rebiye Ünüvar Başkan Yardımcılığı görevinden istifa etti. İstifa sonrası Ünüvar'ın destekçileri sosyal medyada milletvekillerini, eski genel başkan yardımcısını suçlarken, bu eleştirilere Ülgür Gökhan'ın da dahil etmeleri dikkat çekti. Bu durum; "Belediye grubu parçalandı" yorumuna neden oldu. Şimdi CHP'de belediyede yaşanacak değişim süreci konuşuluyor. Değişimin yaşanması ise büyük beklenti. Ülgür Gökhan, yaşlandı ve yıprandı. Genç bir ismin göreve gelmesi gerektiği ortak görüş.

FACEBOOK YORUM
Yorum