içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

CHP'den İhracı İstendi..!

Tarih: 27-06-2020

CHP'den İhracı İstendi..!

CHP üyesi olan Prof.Dr. Cumhur Arslan geçtiğimiz hafta Çanakkale'de en çok konuşulan isim oldu. Bir süredir üyesi olduğu partiye yönelik sosyal medyada eleştirilerde bulunan Cumhur Arslan son olarak "CHP'nin neden iktidar olamadığı ve niçin olmaması gerektiği 'Çanakkale CHP' örneği ile açık ve nettir. Bunları tek tek yazacağım" paylaşımında bulundu. Arslan'ın söz konusu paylaşımına bir kısım destek gelirken ağırlıklı olarak da istifa ve eleştiri içeren yorumlar yapıldığı görüldü.

 

İSTENMEYEN ADAM İLAN EDİLDİLER

Kıyamet ise; Arslan'ın paylaşımını CHP İl Başkanı seçilirken, "Birlik ve beraberlik içerisinde iktidara yürüyeceğiz" sözü veren Ümit Ural'ın paylaşımı beğenmesiyle koptu. İl Başkanının açıklaması kısa sürede haber haline getirilince; İl Başkanı Ural paylaşıma yaptığı beğeniyi kaldırdı ama iş işten geçti. Birçok parti üyesi, vatandaşlar ve CHP'li eski yeni yöneticiler ikiliyi istenmeyen adam ilan ettiler.

TEPKİLER ARTTIKÇA PAYLAŞIMLARI SİLDİ

Tepkilerin ardı arkası kesilmeyince yaptığı paylaşımı kaldıran Arslan, bir süre sonra da Metin Ümit Ural'ı savunan kendisinin ise istifa edeceğine dair paylaşımlarda bulunduğu görüldü. Bir süre sonra destek mesajı ve istifa edeceğine dair iletilerini de kaldıran Cumhur Arslan halen partililerin öfkesini çekmeye devam ediyor.

 

"İLÇE VEYA İL BAŞKANI OLACAĞIM, NET"

Cumhur Arslan ve İl Başkanı Metin Ümit Ural partide istenmeyen adam ilan edilirken; kimilerinin istifa etmeleri gerektiğini bir kısım partili ise Disipline sevk edilmelerini istediği sosyal medyada dile getirildi. Önceki dönem İl Başkanlarından Erhan Tez geçtiğimiz hafta sonu sosyal medyada yaptığı paylaşımla Cumhur Arslan ve Metin Ümit Ural'ı provokatörlükle suçlamış, ikilinin derhal istifa etmelerini, istifa etmiyorlarsa da partiden atılmalarını istemişti.

 

Erhan Tez gibi eski il başkanının tepkisinden bir gün sonra ise; Cumhur Arslan CHP'nin halka derdini anlatamadığı ile ilgili bir paylaşımda bulundu. Yaptığı bir paylaşımı beğenen takipçisi "O zaman sizi Çanakkale'mize yakışan bir belediye başkanı olarak görmek isterim" ifadelerini kullandı. Arslan ise bu paylaşıma "İleride inşallah il, ilçe başkanı olacağım, net" ifadelerini kullanarak yanıt verdiği görüldü.

 

"KESİN İHRAÇ TALEBİYLE DİSİPLİNE SEVK EDİLSİN"

Merkez ilçe başkanlığına dilekçe veren Deniz Karaduman, dilekçesini Merkez ilçe Başkana verdi. İlçe Başkanlığı dilekçeyi il yönetimine değerlendirmek üzere havale edecek. İl Yönetimi gerek duyar ise İl Disiplin Kuruluna sevk edecek. İşlem yapılmadığında Deniz Karaduman'ın yargıya başvurma hakkı var. Ve konu Parti Yüksek Disiplin Kuruluna taşınabilir.

FACEBOOK YORUM
Yorum