içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

ÇOMÜ’de Promosyon Krizi!

Tarih: 25-02-2023

ÇOMÜ’de Promosyon Krizi!

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde son günlerde Promosyon gerilimi ve bilmecesi yaşanıyor. Promosyon almak isteyen personel ile bankalar arasında görüş birliğine varılamadı. Hali hazırda ÇOMÜ’de çalışan 4 bin 500 kadar personel; geçmişte yapılan antlaşma gereğince Ziraat Bankasından maaşlarını alıyorlar. Promosyon ücretini arttırmak için ÇOMÜ’de bir komisyon belirlendiği ve bu komisyonun da bankaları ihaleye çağırdığı biliniyor.

 

BİR BANKA DIŞINDA TÜM BANKALAR 25 BİN TL ÖDEMEK İSTEMEDİ!

Bankaları Promosyon ihalesine çağıran komisyon bankalarda net 25 bin TL promosyon teklifi istedi. İhaleye çağırılan bankalar ise ihaleye 25 Bin TL teklif veremeyeceklerini belirterek teşekkür mektuplarını sundukları öğrenildi. Bir banka dışında, Türkiye İş Bankası ÇOMÜ personelinin kendilerinden maaş almaları karşılığında 25 bin TL promosyon ücreti ödemeyi taahhüt etti. Kriz de tam bu noktada çıktı!

 

TAZMİNAT ÖDENİNCE RPOMOSYON ÜCRETİ 17 BİNE DÜŞÜYOR!

Türkiye İş Bankası’nın 25 Bin TL teklifi kabul edilmek üzereyken ortaya birde Ziraat Bankasına ödenecek tazminat sorunu çıktı. Edinilen bilgiye göre; Promosyon teklifini 25 Bin TL’ye yükseltemeyen Ziraat Bankası hali hazırda yürürlükte olan ve geçmişte verdiği promosyon ücretlerinden cayma hakkı olan tazminatı kullanacak! Bu da personel başına 8 bin TL tutarında bir ücrete tekabül ettiği öğrenildi.

 

ZİRAAT BAKASI TEKLİFİNİ 19 BİN TL’YE ÇIKARDI!

ÇOMÜ personelinin bağlı olduğu birçok sendika 25 Bin TL teklif eden Türkiye İş Bankası ile anlaşmak istediği, komisyona da bu konuda baskı yapıldığı öğrenildi. Ancak Türkiye İş Bankası ile anlaşıldığında 8 bin TL Ziraat Bankasına ödeneceğinden personelin eline 17 Bin TL civarı bir ücret geçecek.

 

ÇOMÜ Personelinin eline 17 Bin TL geçeceğini fark eden Ziraat Bankası ise; teklifini bu kez 19 Bin TL’ye çıkarttığı öğrenildi. Böylece yaklaşık 4 bin 500 personelin maaşları karşılığında alacakları promosyon ücreti ise sadece 2 bin TL artmış olacak. İş Bankası ile anlaşılırsa ise personel 17 Bin TL’ye düşecek. Yaşanan durum ise memurlarda ve komisyonda sıkıntıya sebep oldu. Komisyon ise bu teklife sıcak bakmadığı öğrenildi.

 

Öte yandan ÇOMÜ Personelleri de sosyal medyadan promosyon konusunda tepkilerini dile getiriyorlar. Hakları için tepki gösteren personeller en yüksek teklif veren banka ile anlaşılması konusunda komisyon üyelerine sosyal medyadan tepki gösteriyorlar.

FACEBOOK YORUM
Yorum