içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

ÇOMÜ’den Sendika Başkanının İddialarına Yanıt

Tarih: 06-07-2024

ÇOMÜ’den Sendika Başkanının İddialarına Yanıt

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Başkanı Resul Demirbaş, ÇOMÜ Genel Sekreteri Şaban Oğuz Ünal hakkında FETÖ iddiaları ve üniversite içerisinde FETÖ vari uygulamaların yine ortaya çıktığı, bir takım insanların Genel Sekreter Ünal başkanlığında Teknopark’ta buluştuğu ve aldığı kararlar gibi birçok iddia ÇOMÜ rektörlüğü tarafından yalanlandı!

 

Türk Eğitim-Sen Çanakkale Şubesi Başkanı Resul Demirbaş’ın iddialarına karşılık ÇOMÜ Rektörlüğü yayınladığı basın açıklamasında; “Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada; “Son günlerde üniversitemiz hakkında ortaya atılan asılsız iddialarla ilgili olarak bir açıklama yapma zorunluluğu doğmuştur. Öncelikle belirtmek isteriz ki, tüm faaliyetlerimiz, yasal mevzuata ve etik kurallara uygun olarak yürütülmektedir. Ancak, bir sendika tarafından ortaya atıldığı iddia edilerek yerel basında yayınlanan asılsız ithamların, hem üniversitemize hem de çalışanlarımıza zarar verme amaçlı olduğunu üzülerek gözlemlemekteyiz. Bu iddialar, hiçbir somut delile dayanmamaktadır ve tamamen gerçek dışıdır” ifadeleri yer aldı.

 

İDDİALARIN ASILSIZ OLDUĞUNU KESİN BİR DİLLE REDDETMEKTEYİZ..!

ÇOMÜ Rektörlüğünce yayınlanan açıklamada sendika başkanı Demirbaş’ın iddialarının asılsız olduğu belirtilerek; “Üniversitemiz, eğitim ve araştırma alanındaki başarılarıyla tanınan saygın bir kurumdur ve bu tür asılsız suçlamalar, özellikle son bir yılda yapılan tüm bu başarıları gölgeleme amacı taşımaktadır. Üniversite yönetimi olarak, bu iddiaların asılsız olduğunu kesin bir dille reddetmekteyiz. Hukuki haklarımızı saklı tutarak, bu tür mesnetsiz iddiaların peşini bırakmayacağımızı ve gerekli yasal işlemleri başlatacağımızı kamuoyuna duyururuz” denildi.

 

Açıklamanın devamında şu ifadeler yer aldı; “Üniversitemiz, tüm çalışanları ve öğrencileri ile birlikte, eğitim ve araştırma faaliyetlerine aynı kararlılık ve azimle devam edecektir. Eğitim ve bilim dünyası ile Çanakkale’mize katkılarımızı sürdürmekte kararlıyız ve bu tür menfur girişimlerin bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz. Kamuoyunu ve basın mensuplarını, bu tür asılsız iddialara itibar etmemeye, doğru ve teyit edilmiş bilgileri esas almaya davet ediyoruz. Üniversitemizle ilgili her türlü bilgi talebine ve soruya doğrudan açık olduğumuzu belirtir, şeffaf bir iletişim süreci yürütmeye devam edeceğimizi yeniden önemle vurgulamak isteriz. Saygılarımızla.”

FACEBOOK YORUM
Yorum