içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

ÇOMÜ Projesine 334 Bin Euro Hibe Desteği

Tarih: 10-07-2024

ÇOMÜ Projesine 334 Bin Euro Hibe Desteği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin (ÇOMÜ) Avrupa Birliği tarafından desteklenen Erasmus+ Programı kapsamında sunduğu proje başvurusu kabul edildi. Proje için 333.590,00 euro tutarında hibe sağlanması onaylandı.

 

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi(ÇOMÜ)’de 2024-2025 akademik yılından itibaren uygulanacak olan KA131, Yükseköğretimde Öğrenci ve Personel Değişimi Projesi ile büyük bir başarıya imza attı. Türkiye genelinde 208 üniversite arasında gerçekleştirilen değerlendirmede, ÇOMÜ Personel Ders Verme Hareketliliği bütçesinde Türkiye birincisi oldu.

 

Proje kapsamında toplam bütçe değerlendirmesinde Trakya Üniversiteler Birliği içerisindeki en yüksek Erasmus değişim programı bütçesine sahip üniversite olarak öne çıkmasıyla birlikte, Türkiye genelinde toplam bütçe açısından en iyi 35. üniversite olma başarısını elde etti.

 

108 öğrenci ve 35 personelimiz faydalanacağı projeyle, son projelerin hepsinde hedef sayıya ulaşılmış  oldu. ÇOMÜ Rektörlüğünden yapılan açıklamada; “Projemizin kabul edilmesinde emeği geçen tüm akademik ve idari personelimize teşekkür ederiz. Bu başarı, ÇOMÜ'nün uluslararası alandaki etkinliğini ve saygınlığını artırma yönündeki çalışmalarına önemli bir katkı sağlayacaktır” denildi.

FACEBOOK YORUM
Yorum