içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

“Cumhuriyet Türk Halkının En Büyük Bayramıdır”

Tarih: 29-10-2022

“Cumhuriyet Türk Halkının En Büyük Bayramıdır”

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Ceylan mesajında; "Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları 29 Ekim 1923′te Cumhuriyeti ilan ederek, ulusun kaderini değiştirdiler. Cumhuriyet'imizin 99. yıl dönümü kutlu olsun.

 

Kurtuluş Savaşı, Ulusumuzun bu coğrafyada var olma savaşımı, Cumhuriyet ise, yeniden dirilişinin simgesidir. Türkiye, Kurtuluş Savaşı'yla ülkesini işgal eden düşmanlarından, Cumhuriyet ile de bağnazlıktan kurtulmuştur.Cumhuriyet ümmetçilik yerine ulusçuluğu, sarayın kulları yerine yurttaşlığı, bağnazlık yerine çağdaşlığı yönetim anlayışının merkezine almıştır.

 

Cumhuriyetin ilk yıllarından başlamak üzere, Türkiye Cumhuriyeti Devleti çeşitli gerici kalkışmalarla karşı karşıya kalmış ve her defasında bunun üstesinden gelmiştir.

 

Cumhuriyetin ikinci yüzyılında bütün zorluklara, engellere ve saray rejiminin dayatmalarına karşı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucu değerleri ekseninde, demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz.

 

Bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmetle ve şükranla anıyor, halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nın 99. yıl dönümünü kutluyorum" ifadelerine yer verdi.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum