içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Dünya Dalış Şampiyonları Geliyor!

Tarih: 08-10-2021

Dünya Dalış Şampiyonları Geliyor!

Savaşın izlerini, derinliklerinde pek çok hikâye ile saklayan Çanakkale’nin savaş batıkları, 1. Dünya Savaşı temalı ilk sualtı parkı özelliğini taşıyan Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı olarak dalış turizmine açılması ile birlikte bölgeye ilgi arttı. Yerli ve yabancı konuklarını ağırlamaya hazırlanan Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir bölgenin tanıtımı içinde büyük önem taşıyan bir müjdeyi sosyal medya hesabından paylaştı.

 

Dünya dalış şampiyonası için Antalya’nın Kaç ilçesine giden İsmail Kaşdemir, Dünya Dalış Şampiyonlarını Gelibolu’ya davet etti. Kaşdemir; “Dalışın şampiyonalarını Gelibolu Su Altı Parkı’nda ağırlayacağız kısmetse. Çanakkale’ye ve Gelibolu Su Altı Parkı’na büyük ilgi var. Daha da olacak inşallah” ifadelerini paylaştı.

 

106 yıl önce Seddülbahir Kalesi açıklarında batırılan İngiliz Kraliyet Donanması'na ait 'HMS Majestic'in de aralarında bulunduğu 14 batık geminin gizemini dalış meraklıları keşfedecek. 14 dalış noktası ve 150 kilometrelik alanda dalışa imkan veren Gelibolu Tarihi Sualtı Parkı dalış noktaları ile dalış meraklılarını bekliyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum