içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

“Düşüncelerimizi Özgürce Söyleyebilmeliyiz”

Tarih: 08-02-2019

“Düşüncelerimizi Özgürce Söyleyebilmeliyiz”

TBB Başkanı Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu'nun Rize'de FETÖ, PKK; DHKP-C ve her türlü terör örgütünü yok edeceklerine yönelik sarf ettiği sözler radikal sol baroların tepkisine neden oldu. Rize’de yaşananları özetleyen Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Türkiye Barolar Birliği Başkanı ile Bölge Baro Başkanlarının Rize de yaptıkları bir dizi ziyaret sırasında siyasi parti ayrımı yapmadan İl Başkanlıklarını ziyaret etmeleri ile burada yaptıkları açıklamaların gerekçe yapılarak bazı illerdeki Birlik Delegeleri tarafından Birlik Başkanının istifaya çağrılması sürecini üzüntüyle takip ediyorum. Yapılan açıklamalarda; yaklaşan yerel seçim sürecinde söylemlerin şiddet ve ayrıştırmadan uzak siyaset yapılması istenilmekte,” birlik ve beraberlik çağrısı yapılmaktadır” dedi.

 

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan açıklamalarının devamında; “Ziyaretler ve açıklamalar ortadayken bu durumu bazı illerdeki birlik delegelerinin büyük bir yanlış yapılmış gibi göstererek Birlik Başkanını istifaya davet etmelerinin, mesleki sorunların çözümü sürecine katkısı olmayacaktır. Siyasi bir düşünce ayrımı olmadan yapılan ziyaretler ile yapılan basın açıklamalarında; Birlik Başkanının istifası gerektirecek bir durum bulunmamaktadır” dedi.

 

“BİR KONUDA HEPİMİZ AYNI ŞEKİLDE DÜŞÜNMEYEBİLİRİZ AMA..”

Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Bir konuda hepimiz aynı düşünmeyebiliriz fakat düşüncelerimizi özgürce söyleyebilmeliyiz. Burada sıkıntı yoktur. Ama sırf bazı eylem ve söylemleri beğenmedik diye Genel Kurulda seçimle göreve gelen Birlik Başkanın istifasını isteyerek kamuoyunda Barolar Birliğini tartışmaya açtırmanın yanlış olduğunu düşünmekteyim. Eleştiri hakkının kullanılması farklı, yasal sürecin dışında bir eylem beklenmesi farklıdır” dedi.

 

Avukatlık mesleğinin geleceği ve sorunlarıyla ilgilenilmesi gerektiğine dikkat çeken Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan; “Savunmanın güçlendirilmesi ve meslek sorunlarının çözümü süreci içerisinde, Barolar Birliği’ni ve Birlik Başkanını tartıştırmanın ne zamanı ne de zeminidir. Genel Kurullar bu konuların konuşulması ve tartışılması gereken yerdir.  Kamuoyu önünde Baroları, Barolar Birliği’ni, Birlik Başkanını konuşmak ve tartışmak yerine, mesleğimizin sorunlarını çözmeye odaklanmalıyız.  Mesleğimiz ve mesleki geleceğimize katkı yapmaya çalışmak asıl hedefimiz olmalıdır. Süreç ile ilgili değerlendirmemi kamuoyuyla saygılarımla paylaşırım” ifadelerini kullandı.

FACEBOOK YORUM
Yorum