içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Feyzullah Aktürk Avrupa Şampiyonu Oldu

Tarih: 31-03-2022

Feyzullah Aktürk Avrupa Şampiyonu Oldu

Macaristan'da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası'nda serbest stil 92 kiloda mücadele eden milli Lapseki Belediyesi sporcusu Feyzullah Aktürk, altın madalya kazandı. MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya ise şampiyon güreşçiyi '100. altın madalyayı ülkemize kazandıran kıymetli çırağım, öğrencim Feyzullah Aktürk’ü tebrik ediyor" ifadeleriyle kutladı.

 

Büyüklerde ilk kez Avrupa Şampiyonası'na katılan Feyzullah, finalde Bulgar Ahmed Sultanovich Bataev ile karşılaştı. İlk devreyi 2-0 önde kapatan Feyzullah, karşılaşmayı 6-1 kazarak altın madalya elde etti.

 

100'ÜNCÜ ALTIN MADALYA

Türkiye'nin Avrupa şampiyonalarındaki 100. altın madalyasını kazanan Feyzullah Aktürk, minderde Türk bayrağıyla şampiyonluk turu attı. 23 yaş altının ardından büyüklerde de Avrupa şampiyonu olan Feyzullah Aktürk, 92 kilo elemelerinde Avusturyalı Benjamin Greil'i 11-1 teknik üstünlükle, çeyrek finalde Moldovalı Georgii Rubaev'i 8-0, yarı finalde de Gürcü Miriani Maisuradze'yi 5-2 mağlup etmişti.

BAŞKAN ALTINKAYA'DAN TEBRİK

MHP Biga İlçe Başkanı Salih Altınkaya da altın madalya sonrası yayınladığı tebrik mesajında; "Avrupa Büyükler Serbest Güreş Şampiyonası müsabakalarında Avrupa Şampiyonu olarak altın madalya kazanıp Avrupa Şampiyonalarında 100. altın madalyayı ülkemize kazandıran kıymetli çırağım, öğrencim Feyzullah Aktürk’ü tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum" ifadelerini kullandı.

 

Aynı zamanda güreş antrenörü olan Başkan Altınkaya, Lapseki Belediyesi sporcusu olan Feyzullah Aktürk'ün de antrenörlüğünü yapmıştı.

 

20 GÜNDE İKİ ŞAMPİYONLUK

Final müsabakasının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Feyzullah, 100. altın madalyanın kendisine nasip olduğunu belirterek, "Gururluyum, Türkiye'nin Avrupa şampiyonlarındaki 100. şampiyonluğu bana nasip oldu" dedi.

 

Bulgaristan'da düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Şampiyonası'nda da altın madalya kazanan milli güreşçi, "23 yaş altının ardından burada da şampiyon oldum. Bana olan inancı boşa çıkartmadım. Çok mutluyum." ifadelerini kullandı. Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Şeref Eroğlu da "20 günde iki kez Avrupa şampiyonu olan aslan burada. Bunu yaşamak çok önemli. Feyzullah'ın yüreğine sağlık. Biz bir söz verdik, 'Bizim sporcularımız geriye adım atmayacak.' dedik. Sporcularıma, ekibime teşekkür ediyorum." diye konuştu.

FACEBOOK YORUM
Yorum