içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

GESTAŞ’ı Batırdı.. Gidiyor!

Tarih: 13-03-2023

GESTAŞ’ı Batırdı.. Gidiyor!

2015 yılında AK Parti’den Milletvekili olmak için aday adayı olan, ancak seçilemeyince 2019 yılında GESTAŞ Genel Müdürlüğüne getirilen Mahir Sevinç istifa etmeye hazırlanıyor. 2019 yılından bu yana GESTAŞ Genel Müdürlüğü koltuğunda oturan Mahir Sevinç’in 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan Milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak istediği için görevi bırakacağı öğrenildi. Manisa’dan milletvekili aday adayı olacağı belirtilen Mahir Sevinç, Genel Müdürlüğü süresince tartışmaların da odağında olan bir isimdi.

 

BORÇLANMA İSTEDİ, BİLGİ VERMEDİ!

 CHP’nin İl Genel Meclisinde çoğunlukta olduğu süreçte şirketin mali durumu hakkında meclis üyelerine bilgi vermeyen, Sürekli borçlanma yetkisi talep eden ancak alacağı borçlanma yetkisi ile ne kadar borçlanacağı ve bu borcu nereye harcayacağını da belirtmeyen Sevinç’e CHP grubu istediği desteği vermiyordu. Borçlanma yetkisi ile gemi alacağını daha sonraları ifade eden Mahir Sevinç, kredi alamadı ama GESTAŞ’a 8 adet gemi alması da şaşkınlıkla karşılanmıştı.

8 TANE HURDA GEMİ ALDI

Çok eski olan ve kullanma ömrü doldurduğu tartışmalarına rağmen Kısa süre içinde peş peşe 8 eski gemi aldı. Çok eski olan gemilerin bakımı için de büyük paralar harcanmasına rağmen düzgün çalışmadı. Bu da uzun süre tartışma konusu oldu.

 

PARA BASACAK DEDİĞİ GEMİLERİ LİMANLARA ÇEKTİ

Planlı yatırım yapmadan aniden alınan 8 eski gemi o dönemde Müdür Sevinç, verdiği bilgilerde gemilerin para basacağını ve kısa sürede borçlarını ödeyeceğini söylemişti. Ancak, 1915 Çanakkale köprüsünün hizmete girmesi sebebiyle araç sayısındaki azalma ve yakıta gelen zamlardan sonra sefer sayıları azaltıldı. Özellikle boğazın her iki yakasındaki vatandaşların yıllardır süren bir hayat akışını düşünmeden alınan karar, vatandaşları mağdur etti. Vatandaşlar ne işlerine gidebildi ne de evlerine ulaşabildi. İl Genel Meclisinde çoğunluğun tekrar AK Partiye geçmesi ile 100 milyon TL daha şirketi borçlandıran Mahir Sevinç, GESTAŞ’ı AK Partinin Çiftliği haline getirmekle suçlanıyordu.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum