içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

Aynalı Pazar

Bugun...

Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı

Tarih: 03-12-2023

Kar Spor İda Ultra Maratonu Başladı

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesi Yeşilyurt Köyü ile Balıkesir'in Edremit ilçesinde Kazdağları'nda 110 kilometrelik "İda Ultra", 66 kilometrelik "Half Ultra", 36 kilometrelik "Run Zeus", 15 kilometrelik "Kutup Ayısı Köy Koşusu" ve 8,5 kilometrelik "Sekizbuçuk" parkurlarında gerçekleştirilen organizasyona, 30 ülkeden yaklaşık 1700 sporcu katılıyor. Yarışlarla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan Edremit Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Canlı, 7 yıl önce 200 kişinin katılımıyla başlayan organizasyonun büyüdüğünü, geniş bir katılımla gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Etkinliğin en uzun etabı olan 110 kilometrelik maratonun sabah gün doğmadan Yeşilyurt köyünden başladığını belirten Canlı, "Doğasıyla, Kuzey Ege'nin denizinin mavisiyle, dünyanın en iyi oksijeninin olduğu Kazdağları'na gelen bütün misafirlerimize Edremit Belediyesi olarak öncülük yapıyoruz, sporu yaymaya çalışıyoruz." dedi. Kar Spor İda Ultra Maratonu Yarış Direktörü Polat Dede de Kazdağları'nın 3 gün önce son 20 yılın en yoğun yağışını aldığını, parkurların bundan etkilendiğini anlattı.

Önceki yıllarda 4 olan parkur sayısını "Sekizbuçuk" ile 5'e çıkardıklarını bildiren Dede, şöyle konuştu: "Biz her sene destekçilerimizin de bize kattıklarıyla büyüyerek ilerliyoruz. Bölgenin tanıtımı ve bizim için çok önemli. Artık İda Ultra burayla özdeşleşen bir yarış. Maratonumuz Çanakkale'de başlayıp Balıkesir'de biten bir etkinlik. Bir koşu yarışında 110 kilometre süren, Türkiye'de de bir şehirde başlayıp başka bir şehirde biten yarış yok. Koşan herkese başarılar diliyorum. Umarım sağlıkla Mıhlı Çayı'nı da geçerler. Güzel bir etkinlik bizleri bekliyor."

FACEBOOK YORUM
Yorum