içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Konut Satışları Düşüyor.. İnşaat Maliyetleri Artıyor!

Tarih: 13-07-2021

Konut Satışları Düşüyor.. İnşaat Maliyetleri Artıyor!

TUİK Bölge Müdürlüğü Çanakkale’de konut satış istatistiklerinin yanı sıra İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren İnşaat Maliyet Endeksi aylık sonucunu yayınladı. Konut satışı düşmeye devam ederken; inşaat maliyetlerinin de her geçen gün katlandığı görüldü.

 

TUİK Balıkesir Bölge Müdürlüğü Haziran ayında Çanakkale konut satış istatistiklerini yayınladı. Çanakkale’de yüzde 39,3 oranında azalış ile 1 147 konut satışı gerçekleşti. Çanakkale' deki toplam konut satışları içindeki ikinci el satışların payı yüzde 66,3 ile 760 konut olup ilk satışların payı ise yüzde 33,7 ile 387 konut satışı gerçekleşti. Geçtiğimiz yıl Haziran ayında 1891 konutun satıldığı Çanakkale’de; konut satış oranlarındaki düşüş dikkat çekiyor.

 

İNŞAAT MALİYETLERİ DE ARTIYOR!

Öte yandan TUİK Bölge Müdürlüğü İnşaat sektörünü yakından ilgilendiren İnşaat Maliyet Endeksi sonucunu da yayınladı. İşçilik ve malzeme ayrımında inşaat maliyetlerindeki değişimleri ölçen fiyat endekse göre; Türkiye genelinde inşaat maliyet endeksi yıllık yüzde 39,56 oranında artarken aylık yüzde 4,41 artış gösterdi.

FACEBOOK YORUM
Yorum