içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Meclis Üyeleri İfadeye Çağrıldı!

Tarih: 29-06-2020

Meclis Üyeleri İfadeye Çağrıldı!

29 Şubat 2020 tarihinde İdlib'de bulunan Türk Askeri konvoyu, Rus ve Suriye ordularına ait savaş uçakları tarafından bombardımana tutulmuştu. Bombardıman sonucunda 36 askerimiz şehit olmuştu. Türkiye'de büyük öfke ve üzüntüye sebep olan şehit haberleri Çanakkale Belediye Meclisinin Mart ayı oturumunda da gündeme gelmişti.

 

MART AYI MECLİS TOPLANTISINDA YAŞANANLAR

Belediye meclisi İdlib'de şehit düşen askerler için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdiler. Saygı duruşunun ardından gündemi değerlendiren ve 36 askerin yürekleri dağladığını belirten Belediye Başkanı Ülgür Gökhan; "İdlib operasyonu yetkin bir biçimde planlanan operasyon değil. Aniden verilen kararlarla yalan yanlış işler yapılıyor. İdlib operasyonunu kim yönetiyor, hangi komutan yönetiyor. Kimse bilmiyor. Bu operasyon yetkin bir biçimde planlanan bir operasyon değil. Aniden verilen kararlarla yalan yanlış işler yapılıyor. Bizim vatandaşlarımız ölüyor. Birçok şeyi bilmiyoruz. Hayatını kaybedenler kişi değil insan. Bütün Türkiye'deki yurttaşların evlatları. Orada Türkiye tarafından terör örgütüne karşı savaşılmıyor. Terör örgütleri destekleniyor. Rusya ve Esad terör örgütlerine karşı savaşıyor. Ak Parti ve MHP'li üyelerin dediği PKK-PYD tarafı başka. Onlar orada yok. Suriye'de bulunduğumuz yerde onlar yok. PYD PKK ayrı bir yerde" dedi.

 

"ŞEHİT CENAZELERİ GARİBANLARIN EVİNDEN ÇIKIYOR"

Şehit cenazelerinin geldiğini hatırlatan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, "Acı haber gelince evlerin önüne gidiliyor. Şehit cenazeleri boyasız badanasız, çatısız, yolları yamuk yumuk evlerden çıkıyor. İşsizlikten dolayı profesyonel askerliği tercih etmiş gariban aile çocukları. Hiç memur çocuğu şehit olanı görmedim. Bedelli askerlik var. Parayı veren yırtıyor. Yöneticilerin çocukları ne askerlik yapmış merak ediyorum. Varlıklı bir ailenin çocuğuydum. Rapor alıp gitmeme şansım yüksekti. Vatan borcu diye askerliğimi yaptım. Herkes yapmak noktasındaydı. Garibanlara kaldı. Şehitler tepesi garibanlar tepesi, gariban şehitler demek lazım. Başkasının cebinden harcamayın. Suriye toprağında Atatürk'le mukayese etmek bile abesle iştigal. Suriye toprağından toprak mı alacağız. Biz güvenliğimizi sağlamalıyız. Orada Suriye'de laik bir rejime karşı savaşan diğer unsurlara dinci unsurlara destek olduk. IŞİD'in hortlamasına da biz sebep olduk. Dezonformatik bilgilerle kamuoyu yanıltılıyor. Olayların gerçekliği var. İncelemek lazım. Biraz da yurt dışı haberleri de izlemek lazım" diye konuştu.

 

AK PARTİ VE MHP'LİLER İTİRAZ ETTİ

Çanakkale Meclisi'nde söz alan MHP ve AK Partili sözcüler Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'ın yaptığı açıklamalara itiraz ettiler; "Türk Ordusu ülke sınırlarını korumak için Suriye'de. Güçlendirilmiş savunma sanayimizle başarılı bir hareket yapıyoruz. Bunu da emperyal güçlerin takındıkları tavırdan anlıyoruz. Kimse şehit olmasını asla istemiyor. Ama Şehitler Tepesi asla boş kalmayacak. Ülke güç duruma düşünce ülke için hayatını feda edenler olacak. Türkiye'nin Ortadoğu ve Doğu Akdeniz'de menfaatleri korundu. Libya'da yapılan anlaşma münhasır ekonomik bölgemizi 10 kat arttırdı. Savunma sanayimiz ve donanmamız atılım peşinde. Uçak gemisi yapar hale geldik. Sorunlarımız var. İnşallah bunları birlik beraberlik içinde halledeceğiz. Olağanüstü dönemlerden geçiyoruz. Her şeyin rayına geleceğini umuyoruz. Ama Türkiye Esad'a, PKK'ya, El Kaide'ye, FETÖ'ye darbe üstüne darbe indirdikçe ses CHP ve HDP'den geliyor."

FACEBOOK YORUM
Yorum