içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Mina’nın Yaşından Büyük Başarısı

Tarih: 18-03-2023

Mina’nın Yaşından Büyük Başarısı

Çanakkale’nin Biga ilçesinin tanınmış esnaflarından Emin Et Lokantası sahiplerinden Emin Aktaş'ın torunu Şengül, Bayram Aktaş'ın en küçük kızları Mina yaşından büyük bir başarıya imza attı. Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından 18 Mart Deniz Zaferi sebebiyle Çanakkale'de yapılan yüzme yarışlarında Mina Aktaş il 3'üncüsü oldu.

 

Sadece 1 yıldır yüzme kursuna giden Mina Aktaş sadece 8,5 yaşında. Yarıştığı kulvarda yaş olarak rakiplerinden küçük olmasına rağmen Mina Aktaş büyük bir başarıya imza attı. Haftada iki gün Biga’da bulunan kapalı yüzme havuzunda antrenörleri Toprak Akkaya’dan ve Ömer Pazarbaşı'ndan arkadaşları ile birlikte yüzme dersi alıyor. Herhangi bir kulübün sporcusu olmayan Mina, arkadaşlarıyla birlikte yarışmaya kendi imkânlarıyla katıldı.

JİMNASTİK, BALE, PİYANO VE BASKETBOL KURSLARINA GİDİYOR!

Biga'dan çok sayıda öğrenci de kendi kategorilerinde özellikle İçdaş Spor Kulübü bünyesinde başarı elde ediyorlar. Ancak herhangi bir kulübün sporcusu olmayan Mina, arkadaşlarıyla birlikte yarışmaya kendi imkanlarıyla katıldı. Daha küçük yaşlarda bale, jimnastik ve piyano dersleri de almış.

 

Bahçeşehir Koleji ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Mira Aktaş ile sporu ve yüzme konusundaki hedeflerini ise şu sözlerle ifade etti; “8,5 yaşındayım ve sadece 1 yıldır yüzme kursuna gidiyorum. Basketbol kursuna da gidiyorum. Daha önce bale, ve jimnastik dersleri de aldım. Spor yapmayı çok seviyorum. Yüzme konusunda daha da öğreneceğim. Basketbolda da öyle”

FACEBOOK YORUM
Yorum