içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Sarışçay'da Islah Çalışmaları Başlatıldı

Tarih: 13-03-2019

Sarışçay'da Islah Çalışmaları Başlatıldı

Başta Sarıçay’da teknesi olan balıkçılar olmak üzere bölgede yaşayan vatandaşların ortak sorunu olan Sarıçay konusu, Cumhur İttifakı AK Parti Belediye Başkan adayı Ayhan Gider’in girişimleri sonucu çözüme kavuştu. Geçtiğimiz aylarda bölgeyi ziyaret eden ve balıkçılara çözüm için söz veren Ayhan Gider, son olarak Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli ile birlikte yeniden balıkçılarla görüşmüş, Bakan Pakdemirli, ıslah çalışmalarının seçim öncesinde başlaması sözünü vermişti. DSİ ekipleri bölgede yaptıkları değerlendirmenin ardından, iş makinalarıyla çalışmaya başladı. Çalışma kapsamında, Sarıçay’ın zemin temizliği yapılıyor. Bakan Pakdemirli, daha sonrasında ise çevre düzenliği çalışmasının yapılacağını belirtmişti.

 

Ayhan Gider’in, uzun yıllardır problem olan Sarıçay sorununu henüz Başkan seçilmeden çözüme kavuşturması Çanakkalelilerin takdirini topladı. Deniz Ürünlerini ve Küçük Balıkçıları Koruma Derneği Başkanı Taner Tezer, Gider’e ilgisinden dolayı teşekkür etti. Ayhan Gider, Çanakkale Su Arıtma Tesisi için de Çanakkale Belediyesinin ihale sonrası yaptığı değişikliği iptal etmesi halinde hemen çalışma başlayacağını söylemiş, CHP Belediye Başkan adayı Ülgür Gökhan ise, tesisin ödenek sıkıntısı nedeniyle yapılmadığını öne sürmüştü. Bakan Pakdemirli, ödenek konusunda herhangi bir sıkıntı olmadığını, belediyenin, peyzaj alanı yola çevirme talebinden vazgeçmesi halinde çalışmanın hemen başlayacağını açıklamıştı. Buna rağmen, belediye, peyzaj alanını yola çevirme projesinden vazgeçmediği için çalışma başlatılamadı.

 Çanakkale’ye uzun yıllardır çeşitli vesilelerle hizmet ettiğini hatırlatan Ayhan Gider, “Bizim, Çanakkale halkına hizmet etmek için her hangi bir unvana sahip olmamız da gerekmiyor. Burada uzun süredir çözülemeyen bir sorun vardı. Bunu çözebileceğimizi söylediğimizde, bunu seçim yatırımı olarak değerlendirenler de olmuştu. Biz, konuyu seçimden önce çözüme kavuşturduk. Bizim vaatlerimiz seçim yatırımı değil, insana yatırım. Bu süreçte de, yine hemşerilerimizin hayatını kolaylaştırmaya yönelik bir çok proje ortaya koyduk. Bunlar için de tarih verdik. Trafik ve otopark problemini 1 sene içerisinde çözeceğimizi söyledik. Diğer tüm projelerimizi 3 yıl içerisinde tamamlayacağımızı söyledik. Biz, iş yapmak istiyoruz, elimizden geldiğince yapıyoruz” diye konuştu.

FACEBOOK YORUM
Yorum