içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Savcılık Çevreciler Hakkında Takipsizlik Kararı Verdi

Tarih: 09-10-2019

Savcılık Çevreciler Hakkında Takipsizlik Kararı Verdi

Geçtiğimiz hafta Çanakkale İl Jandarma Komutanlığı tarafından paylaşılan basın bülteninde, Su ve Vicdan Nöbeti’nde bulunan eylemcilerin Kirazlı Köyü’nde kilit taşı hırsızlığı yapıldığı bildirilmişti. Su ve Vicdan Nöbeti bölgesinde bir işyeri sahibi olan H.B isimli şahsın şikayeti sonucunda 6 şüpheli hakkında işlem başlatılmıştı.

 

KİRAZLI MUHTARI: "KÖYÜMÜZE AİT PARKE TAŞLARI ÇALDILAR" DEMİŞTİ..

Jandarma Komutanlığınca yapılan basın bildiriminde; Kirazlı köyü Balaban mevkiinde iş yeri bulunan H.D. isimli şahıs, iş yerinin yan tarafında bulunan ve kendisine ait olan bir traktör römorku dolusu kilit taşının çalındığını beyan ederek müracaatta bulunduğu belirtilmişti.

 

Kirazlı Köy Muhtarı Erkan Can ise basına yaptığı açıklamada parke taşlarının köylerine ait olduğunu iddia ederek; "Köylümüzün parke taşlarını çalmışlar. Bunları yapanlar tabii ki çevreciler. Kaç kere gitmelerini söyledik, gitmiyorlar. Hala burada duruyorlar" demişti.

 

SAVCILIK: "ATIL VAZİYETTE DURAN TAŞLARIN KİME AİT OLDUĞU BİLİNMEDİĞİNDEN.."

Jandarma ekiplerince yapılan soruşturma ve kamera kayıtlarının incelemesi sonucunda Su ve Vicdan Nöbeti eyleminde bulunan D.B., B.K., O.E., E.E., M.İ. ve S.K.'nin olaya karıştığı tespit edildi. Olayın ardından ifadeleri alınarak serbest bırakılan eylemcilerin beyanını ve kamera görüntülerini esas alan Cumhuriyet Savcılığı, “Parke taşlarının başkasına ait olup olmadığının belli olmadığı, parke taşlarının yol kenarında çöp konteynırına yakın atıl vaziyette durduğu” nedeniyle kovuşturmaya gerek olmadığına karar verdi.

FACEBOOK YORUM
Yorum