içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Şehit Polis Usta’nın İsmi Ölümsüzleştirildi

Tarih: 08-02-2019

Şehit Polis Usta’nın İsmi Ölümsüzleştirildi

Gelibolu Belediye Meclisinin geçtiğimiz ayki oturumunda, 2016 yılında İstanbul Dolmabahçe’de terör saldırısında şehit olan polis memuru Haşim Usta’nın adının verildiği sokakta tören düzenlendi.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Emniyet Müdürü Şafak Özkan, Kavakköy Belediye Başkanı Necati Kopça, Belediye Meclis Üyeleri, şehit ailesi ve sokak sakinlerinin katılımıyla tören düzenlendi.

Duygusal anların yaşandığı törende, eski adı ‘Fırın Geçidi Sokak’ olan sokakta Şehit Haşim Usta’nın isminin bulunduğu tabela, Başkan Özacar, İlçe Emniyet Müdürü Özkan, şehidin kızı Melis Usta ile birlikte yerine takıldı.

 

Törende bir konuşma yapan Belediye Başkanı Özacar, “Yaşamını yitiren şehitlerimizi biz her zaman saygı ve minnetle anıyoruz. Bu vesile ile 2016 yılında İstanbul Dolmabahçe’deki hain terör saldırısında şehit olan polis memuru Haşim Usta’nın kızı Melis kızımızın haklı talebini meclisimizin aldığı karar doğrultusunda bu yiğidimizin anısını yaşatmak için adını bu sokağa verdik. Adı sonsuza dek yaşasın diyoruz. Ruhu şad, mekanı cennet olsun” dedi.

 

Başkan Mustafa Özacar’a teşekkürlerini ileten şehit polisin kızı Melis Usta, “Bizleri çok onure ettiniz. Emeği geçen herkese tüm meclis üyelerimize çok teşekkür ederiz” dedi. Başkan Özacar’ın şehit ailesine Türk Bayrağı hediye ettiği tören sonunda günün anısına şehit ailesi ile birlikte toplu fotoğraf çekildi.

FACEBOOK YORUM
Yorum