içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Ural Güç Gösterisi Yaptı!

Tarih: 26-06-2020

Ural Güç Gösterisi Yaptı!

İl Genel Meclis üyelerinden bazılarının Çevre sorununu gözetmeksizin Saros RES Projesine evet demeleriyle zor günler geçirmeye başlayan CHP İl Başkanı Metin Ümit Ural'ın ismi son günlerde istifa sesleri ile anılıyor. CHP üyesi Cumhur Arslan'ın "CHP İktidar Olmamalı" ifadesini beğenen, bunun da Sözcü Gazetesi Muhabirince haberleştirilmesi sonrasında beğenisini kaldıran İl Başkanı Ural partililerin hedefi haline gelmişti. Partisinin iktidar olmamasını istediği şeklinde yorumlanan iletiyi beğenmesiyle birlikte büyük tepki çeken Metin Ümit Ural'ın istifasını açıkça dile getiren ise önceki dönem il başkanlarından Erhan Tez idi.

 

Zor günler geçiren İl Başkanı Metin Ümit Ural, İstanbul'a gitmiş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun 1 yıllık faaliyetlerini açıkladığı toplantısına katılmıştı. Toplantı dönüşünde bugün partililere kahvaltı veren İl Başkanı Ural adeta güç gösterisinde bulundu. CHP il yönetimi, Kadın Kolları, Gençlik Kolları teşkilatlarının katıldığı toplantıya bazı İl Genel Meclis üyeleri, Belediye meclis üyelerinin yanı sıra Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Kepez Belediye Başkanı ile Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan'da katıldılar.

"BU YOLDA HEP BİRLİKTE YÜRÜYEREK, BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ"

Kepez'de gerçekleşen kahvaltıda kısa bir konuşma yapan Metin Ümit Ural; " Biliyorsunuz çok zor bir dönemden geçtik, bir salgınla karşı karşıya kaldık. Bu salgın bir arada olmamızı engelledi. Salgın ülkemize çok büyük hasarlar yapmasa da ekonomik olarak, psikolojik olarak etkilerini yaşadık ve yaşıyoruz. Bizler CHP olarak Çanakkale’de belediyelerimizle çok iyi işler başardığımızı bizzat gözlemliyoruz. Bundan sonraki süreç çok daha fala çalışmayı gerektiriyor. Birkaç gün İstanbul’da bulundum. İstanbul CHP İl Başkanımızı Canan Kaftancıoğlu, İstanbul Belediye Başkanımız Ekrem İmamaoğlu’nun ve benimde katıldığım toplantıya katılan değerli Genel Başkan Yardımcılarımızın hepsinin çok çok selamları var. İstanbul’da birinci yılında hesap veren bir belediye ortaya çıktı. Bu çok onurlu ve gururlu bir konu oldu. Yine çok önemli bir konu daha ortaya çıktı ‘birlikte başaracağız’ bu gerçekten iktidara giden yoldayız. Bu yolda hep birlikte yürüyerek birlikte başaracağız. Buna inanıyorum.

FACEBOOK YORUM
Yorum