içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Vali Aktaş Yenice'de Denetimlere Katıldı..

Tarih: 13-07-2021

Vali Aktaş Yenice'de Denetimlere Katıldı..

Bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere Yenice ilçesine giden Vali İlhami Aktaş, Yenice Jandarma Uygulama Noktasını ziyaret etti. İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan’ın da bulunduğu ziyarette; Vali İlhami AKTAŞ, yapılan çalışmalar ve kademeli normalleşme döneminde alınan tedbirler hakkında görevli jandarma personellerinden bilgi aldı. Yapılan bilgilendirmenin ardından Vali İlhami Aktaş, Yenice Jandarma Uygulama Noktasında görev yapan jandarma personellerine çalışmalarında kolaylıklar diledi.

AŞAĞI ÇAVUŞ KÖYLÜLERİNİN DERTLERİNİ DİNLEDİ

Yenice ilçesi Aşağı Çavuş Köyü’ne giden Vali İlhami Aktaş, burada çevre köylerin muhtarları ve köy sakinleri ile bir araya geldi. Aşağı Çavuş Köyü’nde gerçekleşen buluşmaya Aşağı Çavuş Köy Muhtarı İsmail Özkul, Yukarı Çavuş Köy Muhtarı Veli Günay, Örencik Köy Muhtarı Hidayet Çağlayan ve Oğlanalanı Köy Muhtarı Mustafa Seyhan ile köy sakinleri katıldılar. Muhtarlar ile bir süre görüşerek sohbet eden Vali İlhami Aktaş, köyün genel durumu ve yapılan alt yapı ile üst yapı çalışmaları hakkında bilgi aldı. Vali İlhami Aktaş, köy sakinlerinin sorun ve taleplerini dinledi. Yapılan görüşmelerinden ardından köy muhtarı ve sakinleri Vali İlhami Aktaş’ı aralarında görmekten duydukları memnuniyeti dile getirerek ziyaretlerinden dolayı teşekkür ettiler.

KÜLTÜR MERKEZİ AÇILIŞI YAPILDI

Vali İlhami Aktaş daha sonra, Yenice Kaymakamlığı, Yenice Belediyesi ve hayırseverler tarafından yaptırılan Aşağı Çavuş Köyü Kültür Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi. Aşağı Çavuş Köyü’nde öğrenim öğrenim gören ilkokul öğrencilerine temel eğitim verilecek olan kültür merkezinde kütüphane, bilgisayar ve internet de bulunacak. Aşağı Çavuş Köyü’ne yakışır bir kültür merkezi olduğunu ifade eden Vali İlhami Aktaş, yapım aşamalarında emeği geçen tüm personele teşekkür ederek, Aşağı Çavuş Köyü’ne hayırlı olsun temennisinde bulundu. Gerçekleştirilen açılışın ardından Aşağı Çavuş Köyü’nde bulunan eski sağlık evi binasını da inceleyen Vali İlhami Aktaş, yetkililerden bilgi aldı.

 

FACEBOOK YORUM
Yorum