içerik yükleniyor...Yüklenme süresi bağlantı hızınıza bağlıdır!

http://www.canakkaleaynalipazar.com

Bugun...

Akademisyenler ISIF’20 Buluş Fuarından Madalyalarla Döndüler

Tarih: 02-10-2020

Akademisyenler ISIF’20 Buluş Fuarından Madalyalarla Döndüler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu, Uluslararası Buluşçular Birliği Federasyonu (IFIA), Dünya Fikri Mülkiyet Teşkilatı (WIPO), Avrupa Patent Ofisi (EPO) ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı’nın destekleriyle ISIF’20 Uluslararası Buluş Fuarı'nın 5'ncisi gerçekleştirildi. Fuara ÇOMÜ'den 19 akademisyen 10 patent ile katıldı.

 

Doç. Dr. Nükhet Nilüfer Demirel Zorba ve Dr. Öğr. Üyesi Dilvin İpek'in ortak buluşları olan Doğal Dezenfektan Solüsyon (Naturdisinfect) pantenti fuarda altın madalya kazandı. Dr. Öğr. Üyesi Ercan Akşit ve Dr. Öğr. Üyesi Başak Büyük'ün 'Safen Ven Greftine Uygulanması İçin Geliştirilen Bir Solüsyon (İlaç-Kaplı Ven Grefti)' projeleri ile Prof. Dr. Cengiz Caner ve Dr. Öğr. Üyesi Muhammed Yüceer'in 'Enzimler İle Fermente Edilen Sıvı Yumurta Akı İle Beze Üretim Yöntemi' Gümüş Madalya ile ödüllendirilirken; 10 akademisyenin 5 patentli buluşları da bronz madalyaya layık görüldü.

 

Üniversite yönetimi yayınladıkları tebrik mesajında ise; "Bu yıl 5.’si düzenlenen dünyanın en fazla ziyaretçi sayısına sahip uluslararası buluş fuarı olma unvanına sahip ISIF’20 Uluslararası Buluş Fuarına Üniversitemiz, portföyündeki 10 patent ile katıldı. Üniversitemiz portföyündeki patentler uluslararası jüri tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu 1 altın, 2 gümüş ve 5 bronz madalya olmak üzere 8 madalya almaya hak kazandı. Bu başarıda büyük emeği olan buluşçularımızı tebrik ederiz" ifadelerine yer verdi.

FACEBOOK YORUM
Yorum